Muutoksia IVAO Finlandin henkilökunnassa

20.11.2011 klo 22:07 / Olli Talso

IVAO Finlandin henkilökunnassa on tapahtunut merkittäviä muutoksia.

IVAO Finlandin henkilökunnassa on tapahtunut merkittäviä uudistuksia. Vanha osastonjohtajamme, Jukka Palander, on siirtynyt pois henkilökunnasta ja hänen tilalleen on valittu Jukka Vuopala. Kiitos Jukka P:lle hänen työpanoksestaan divisioonamme hyväksi ja onnea Jukka V:lle uuteen, vastuulliseen asemaan! Pitkäaikainen koulutuskoordinaattori Niko Pursiainen on siirtynyt apulaisosastonjohtajan virkaan, onnea hänellekin!

Osastomme apulaiskoulutuskoordinaattori, Sami Qadri, on ylennetty koulutuskoordinaattorin virkaan ja näin ollen vastaa osastomme koulutustoiminnasta. Sami luopui ylennyksen vuoksi lentotoimintakoordinaattorin tehtävistään, ja tämän viran on täyttänyt Aleksi Lindén. Tapahtumaosaston puolella on tapahtunut myös uudistuksia. Pitkään henkilökunnassa toiminut Arttu Vattulainen on luopunut tehtävistään koulutusosastossa, suuri kiitos Artulle! Tyhjänä olleeseen apulaistapahtumakoordinaattorin virkaan on valittu Leevi Lehtonen, onnea!

Lennonjohtotoiminnan koordinaattori Sami Puro on luopunut tehtävistään henkilökunnassa. Tehtävää täyttämään on valittu apulaisosastonjohtaja Niko Pursiainen. Kiitos Samille vuosistaan IVAO Finlandin henkilökunnassa!
« Palaa luetteloon
Sivukartta